Uchywt podwłazowy w branży kanalizacyjnej nazywany jest także jako poręcz chwytna, stopień podwłazowy lub stopień do studni tworzywowych.

Czytaj więcej

Poręcz chwytna (stopień podwłazowy) to pierwszy „stopień” w ciągu komunikacyjnym studni betonowej. Montowany w zwężce, pod włazem. Gwarantuje bezpieczne przemieszczanie się podczas poruszania się w studni.

Stopień podwłazowy stosowany jest także jako stopień montowany jeden pod drugim w drabinkowym ciągu komunikacyjnym w studniach tworzywowych.

Wykonany jest ze stali konstrukcyjnej i zabezpieczony j szczelną otuliną z polipropylenu kopolimeru PPC chroniącą przed agresywnością środowiska. Dzięki wyprofilowanej powierzchni zwiększa bezpieczeństwo użytkownika ograniczając możliwość ześlizgnięcia się nogi lub ręki.

Produkowany w najwyższej klasie wytrzymałości tj. klasie I.

Wyrób posiada znak CE i jest zgodny z obowiązującą normą PN-EN 13101 „Stopnie do studzienek włazowych. Wymagania, znakowanie, badania i ocena zgodności”

Stopnie podwłazowe montowane jako poręcze chwytne są stosowane w studniach betonowych na niektórych obszarach, zgodnie z obowiązującymi przepisami miejscowymi. W innych sytuacjach na całym ciągu komunikacyjnym montowane są stopnie złazowe podwójne lub stopnie złazowe pojedyncze.

Dokumenty odniesienia tj. Deklaracja Właściwości Użytkowych oraz instrukcja montażu stopni podwłazowych znajdują się tu: Stopień podwłazowy – PrefEKO L-640 MST poręcz chwytna stal konstrukcyjna KOD: L640MST/YR/KL.I – Prefeko

Dokumenty są możliwe do pobrania po zalogowaniu się.

Jeśli masz pytania, nasz team PrefEKO podzieli się z Tobą wiedzą w zakresie aktualnych przepisów, pomoże w dokonaniu najlepszego rozwiązania oraz wesprze w kwestiach technicznych.

Produkty powiązane: stopnie złazowe podwójne, stopnie złazowe pojedyncze, tuleja montażowa.