Bezpieczeństwo opanowane do perfekcji

Pracujemy dla Ciebie od 22 lat.
Pragniemy byś był bezpieczny, pewny i zadowolony.
Naszą obsesją jest bezpieczeństwo użytkownika.

A Ty jesteś naszą inspiracją.

Dziękujemy! 🙂

PrefEKO – polskie, rodzinne  przedsiębiorstwo działające na rynku od 2001r.

Lider w  produkcji systemów stopni złazowych w otulinie tworzywowej

o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa.

Firma PrefEKO rozpoczęła działalność w 2001r. Nieprzerwanie działa w kierunku rozwoju oraz innowacyjności. Bezpieczeństwo użytkowników to wiodący aspekt w kreowaniu produktu a nowoczesne rozwiązania i wartości wpływają bezpośrednio na odbiorców oraz eksploatatorów. Na odbiorców poprzez tworzenie wizerunku firmy, wyróżnienie się, pozytywne skojarzenia z marką, natomiast na eksploatatorów poprzez możliwość stosowania dodatnich cech produktu zwiększających bezpieczeństwo.

W ofercie posiadamy stopnie złazowe do studni kanalizacyjnych, komór oraz zbiorników podziemnych. Stopnie produkowane są zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 13101.
W zależności od miejsca, w którym zostaną zastosowane oraz agresywności środowiska wyróżniamy stopnie złazowe ze stali konstrukcyjnej, nierdzewnej i kwasoodpornej. Każdy ze stopni włazowych pokryty jest szczelną otuliną tworzywową z polipropylenu kopolimeru. Dla odróżnienia zastosowanej stali stopnie występują w kolorze żółtym, czarnym, pomarańczowym oraz czerwonym. Mogą też posiadać punkty odblaskowe dla zwiększenia widoczności. Pozioma powierzchnia stopni jest tak skonstruowana aby nie gromadziła się na nich woda co zabezpiecza przed gromadzeniem się lodu w ujemnych temperaturach. Powierzchnia oraz boczne płetwy ograniczają ześlizgnięcie się ręki lub nogi. Znaczniki głębokości osadzenia znajdujące się na stopniach pojedynczych U156 PROTECTION oraz stopniach podwójnych U327 SHORT PROTECTION ułatwiają i wskazują prawidłową odległość montażu. Instalacja stopni w elementach betonowych odbywa się następująco: stopnie pojedyncze – montaż mijankowy, stopnie podwójne – montaż drabinkowy.

Dla zwiększenia estetyki montażu stopni złazowych dysponujemy rozwiązaniem, które umożliwi zamaskowanie nawierconego otworu oraz pozostałości kleju montażowego.

Rozwiązaniem tym są osłonki maskujące do stopni pojedynczych U156 oraz podwójnych U327 SHORT PROTECTION.

Dodatkowo w zależności od potrzeb oraz możliwości technicznych możesz zastosować tuleje montażowe do stopni złazowych. Tuleje można osadzić poprzez zalanie ich w szalunku lub podczas prefabrykacji elementu betonowego. Aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość połączenia „stopień – tuleja” oraz spełniać warunki gwarancji: należy stosować elementy jednego producenta. Innowacyjne rozwiązanie jakim jest rowek odpowietrzający znajdujący się wewnątrz tulei pozwala na usunięcie poduszki powietrznej (która tworzy się podczas wbijania stopni). Rowek ten zapewnia także prawidłowe wbicie stopni na odpowiednią odległość w zależności od średnicy studni.

Kolejnymi produktami w ofercie PrefEKO są przejścia szczelne do rur gładkich PVC. Stosowane do połączeń rur kanalizacyjnych oraz jako przejścia szczelne rurociągów przez przegrody budowlane. Zakresy oferowanych średnic 160 mm, 200 mm, 250 mm, 315 mm. Natomiast szerokości ok. 80 mm, 110 mm. W sprzedaży posiadamy także przejścia szczelne do wpustów ulicznych o wyprofilowanym kształcie (z promieniem) w zakresach średnic 160 mm oraz 200 mm.

Przejścia szczelne mogą być montowane w gotowych elementach betonowych poprzez wykonanie odpowiedniego otworu i wklejenie ich za pomocą masy zapewniającej szczelność pomiędzy przejściem a betonem.
Podczas osadzania oraz w trakcie twardnienia masy należy zapewnić kołowość elementów stosując np. wkłady montażowe.

Możliwy jest również montaż w formach szalunkowych za pomocą odpowiednich wkładów i zalewania ich mieszanką betonową. Technologia produkcji jak i rodzaj mieszanki powinien zapewniać szczelność połączenia przejścia szczelnego z betonem. Zarówno wewnątrz form produkcyjnych jak i poza nimi należy zapewnić kołowość przejść, stosując odpowiednie wkłady, aż do momentu całkowitego stwardnienia elementu betonowego.

Kolejnymi produktami, które możesz znaleźć w ofercie PrefEKO są dystanse do zbrojeń.

Występują one w postaci tzw. gwiazdek, baryłek oraz listew. Służą do zbrojenia pionowego oraz poziomego ścian, słupów żelbetowych, nadproży, belek oraz murów oporowych. Wykonane z tworzywa o wysokiej odporności. Umożliwiają precyzyjne ułożenie zbrojenia.

Nowością w naszej ofercie jest dystans do siatek zbrojeniowych płyt drogowych. Dystans S-1 łączy siatki zbrojeniowe zachowując odpowiednią odległość pomiędzy nimi. Stosując to rozwiązanie możesz zaoszczędzić czas oraz miejsce magazynowe.

Każdy produkt z powyższej listy znajdziesz na naszej stronie www.prefeko.com.pl , na której uruchomiliśmy sklep byś w dogodnym dla siebie momencie mógł dokonać zakupu 🙂

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Zadzwoń pod nr 618103149, napisz na adres office@prefeko.com.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie.

Miło pozdrawiamy! 🙂

Team PrefEKO

 

 

Siedziba

ul. Drzymały 16a,
62-030 Luboń

Biuro i magazyn

ul. Chemików 7
62-030 Luboń

Metoda płatności

Przelewy24
Przelew tradycyjny
BLIK
Pobranie

Nasi partnerzy

DPD
JasFBG

PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.

NIP: 777-26-11-894
Regon: 634240182
Numer KRS 0000460369