Przejścia szczelne w ofercie PrefEKO

W ramach naszego asortymentu do dyspozycji oddajemy Ci przejścia szczelne do rur gładkich PVC.
Przejścia szczelne PrefEKO przeznaczone są do montażu w studniach betonowych i obejmują średnice 160mm, 200mm, 250mm oraz 315mm i w zależności od potrzeb – różne szerokości.
W naszej ofercie znajdziesz także przejścia szczelne o wyprofilowanym kształcie przeznaczone do montażu we wpustach ulicznych.

Czytaj więcej

Zastosowanie przejść szczelnych

Przejścia szczelne przeznaczone są do wykonywania wodoszczelnych połączeń rurociągów ze studniami , kolektorami i zbiornikami betonowymi w systemach kanalizacji oraz szczelnych przejść rurociągów przez przegrody budowlane.
Przejście szczelne może być osadzone w gotowym elemencie betonowym poprzez wcześniejsze wykonanie otworu o odpowiedniej średnicy. Następnie montaż odbywa się poprzez wklejenie przejścia za pomocą masy zapewniającej szczelność pomiędzy przejściem szczelnym a betonem.
Możliwy jest również montaż przejść szczelnych w formach szalunkowych za pomocą odpowiednich wkładów i zalewania ich mieszanką betonową. Technologia produkcji jak i rodzaj mieszanki powinien zapewniać szczelność połączenia przejścia szczelnego z betonem. Zarówno wewnątrz form produkcyjnych jak i poza nimi należy zapewnić kołowość przejść, stosując odpowiednie wkłady. Wkłady te powinny pozostać aż do momentu całkowitego stwardnienia elementu betonowego.
Prace montażowe powinny odbywać się zgodnie ze sztuką budowlaną.

Wszelkie informacje oraz dokumenty odniesienia znajdziesz na stronie https://prefeko.com.pl/kategoria-produktu/przejscia-szczelne/

Bazując na wieloletniej obecności na rynku i wynikającego z niej doświadczenia oraz bogato wyposażonego zaplecza technicznego, odbiorcom naszych produktów dostarczymy wyroby cechujące się doskonałymi właściwościami zarówno pod względem użytkowania jak i ich wytrzymałości na codzienną eksploatację. Wykorzystanie przejść szczelnych PrefEKO do studni betonowych wiąże się pewnością i niezawodnością działania.

Nasuwki na rury PCV

Dodatkowo w naszej ofercie znajdziesz nasuwki 160 mm i 200 mm. Służą one do łączenia dwóch bosych końców rury PCV. Nasuwki wykonane są z lekkiego i wytrzymałego materiału zapewniając rurociągom prawidłową szczelność.