Montaż stopni złazowych podwójnych oraz stopni pojedynczych PrefEKO Protection.

Montaż stopni podwójnych w gotowym elemencie betonowym jest prosty. Powinien być wykonany zgodnie z przepisami oraz zasadami sztuki budowlanej. Co ile powinno się je montować? Zalecana odległość pomiędzy poszczególnymi stopniami wynosi 250 mm – 350 mm zgodnie z obowiązującą normą. W kręgach przyjmuje się wartość 250 mm, aby stopień nie przypadł na łączenie kręgu.

Stopnie powinny być mocowane pionowo jeden nad drugim.

Przykład:

Stopnie złazowe podwójne – montaż

Montaż poprzedza nawiercenie otworów o odpowiedniej średnicy oraz głębokości. Szczegóły znajdują się na stronie przy każdym produkcie: Stopnie podwójne – Cena – Sklep – Prefeko. Kolejnym krokiem jest opróżnienie wywierconych otworów z powstałego pyłu. W następnym etapie na końcówki stopnia nakłada się klej do kotew chemicznych i wbija stopień gumowym młotkiem. Odległość od ściany do czołowej części stopnia w osi – min. 120 mm, max. zgodnie z zaleceniami producenta stopni. 

Stopnie mogą być także osadzane w tulejach montażowych. Rozwiązanie to ma zastosowanie w trakcie zalewania szalunków lub form produkcyjnych kręgów betonowych.

Stopnie złazowe pojedyncze – montaż

Montaż stopni pojedynczych w gotowym elemencie betonowym, podobnie jak montaż stopni podwójnych, jest łatwy. Wykonanie powinno odbywać się na zasadach sztuki budowlanej oraz przepisów prawa.

Montaż poprzedza nawiercenie otworów o odpowiedniej średnicy oraz głębokości. Szczegóły znajdują się na stronie przy każdym produkcie: Stopnie pojedyncze – Cena – Sklep – Prefeko. Kolejnym krokiem jest opróżnienie wywierconych otworów z powstałego pyłu. W następnym etapie na końcówki stopnia nakłada się  klej do kotew chemicznych i wbija stopień  gumowym młotkiem.

Stopnie złazowe pojedyncze – co ile?

Stopnie złazowe pojedyncze w odległości normowej powinno montować się co 250 mm – 350 mm w pionie.

Mocowane naprzemiennie do osi w powinny być montowane w odległości od 270 mmm do 300mmm.

Przykład:

Odległość od ściany do czołowej części stopnia w osi stopnia – 120 mm zgodnie z zaleceniami producenta stopni. Stopnie mogą być także osadzane w tulejach montażowych. Rozwiązanie to ma zastosowanie w trakcie zalewania szalunków lub form produkcyjnych.

Siedziba

ul. Drzymały 16a,
62-030 Luboń

Biuro i magazyn

ul. Chemików 7
62-030 Luboń

Metoda płatności

Przelewy24
Przelew tradycyjny
BLIK
Pobranie

Nasi partnerzy

DPD
JasFBG

PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.

NIP: 777-26-11-894
Regon: 634240182
Numer KRS 0000460369