Oferowane uchwyty odgromowe wykonane są z tworzywa sztucznego PP (Polipropylen) o wysokiej odporności na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Uchwyt odgromowy PrefEKO typ U-8 cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz charakteryzuje długą żywotnością. Przeznaczony jest do montażu drutu odgromowego fi 8mm na dachach płaskich o lekkim nachyleniu. Zapewnia stabilne utrzymanie drutu odgromowego.

Czytaj więcej

Ceniony przez instalatorów instalacji odgromowych.

Wspornik odgromowy U-8 może być wyposażony w specjalne paski montażowe do trzypunktowego mocowania co zwiększa jego wytrzymałość o 50% w stosunku do standardowych, dwupunktowych rozwiązań. Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji skrzynkowej uchwyt odgromowy jest bardzo sztywny a kształt podstawy umożliwia odprowadzenie wody z powierzchni . Zabezpiecza to uchwyt przed oderwaniem z podłoża przy ujemnych temperaturach. Zatrzask uchwytu odgromowego będący sztywną podporą, po zamknięciu pozwala na zwiększenie rozstawu uchwytów na dachu przy zachowaniu tego samego ugięcia drutu odgromowego.

Ząbki znajdujące się na dolnej powierzchni uchwytu odgromowego zabezpieczają paski papy lub membrany dachowej przed przesuwaniem się w trakcie montażu.

Uchwyt odgromowy typu U8 jako jednoelementowy detal zapewnia pewne mocowanie drutu odgromowego na wysokości > 10 cm od powierzchni dachu.

Dzięki specjalnej skrzynkowej konstrukcji jest bardzo sztywny.

Uchwyt do drutu odgromowego typ-U8 uzyskuje pełną wytrzymałość mocowania uchwytu do dachu tuż po jego montażu.

Lekka waga uchwytu do drutu odgromowego gwarantuje sztywne podparcie, jednocześnie ułatwia transport na dach.

W fazie projektowania uchwytu do drutu odgromowego położyliśmy szczególny nacisk na prawidłowy, łatwy i trwały montaż elementu do podłoża. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie pasków montażowych, dzięki którym uzyskujemy 100% wytrzymałości połączenia. Ma to szczególne znaczenie dla stabilności uchwytów w dalszym cyklu układania drutu odgromowego.

Uchwyty typ U8 do drutu odgromowego posiadają Znak Budowlany „B”.