Dystans stropowy

Profesjonalne dystanse stropowe w ofercie PrefEKO

Dystans stropowy krzesełko jest elementem stosowanym przede wszystkim podczas zbrojenia elementów takich jak wylewki, betonowe ławy, opaski, płyty drogowe i inne prefabrykaty. Dzięki niemu możliwe jest utrzymywanie zbrojenia na optymalnej wysokości oraz tworzenie dystansu pomiędzy prętami a szalunkiem i tym samym zyskanie możliwości układania go w ramach warstwy betonu w jej ściśle centralnej części.

Precyzyjne usytuowanie poszczególnych elementów zbrojenia przy użyciu dystansów stropowych przekłada się na jego zmaksymalizowaną wytrzymałość, zmniejszone ryzyko naprężeń, a także bardziej równomierne rozłożenie ciężaru. To z kolei sprawia, że prawdopodobieństwo wystąpienia odpryskujących fragmentów betonu czy pęknięć w obrębie jego struktury jest znacząco ograniczone.

W ramach naszej oferty oddajemy do Twojej dyspozycji dystanse stropowe cechujące się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi i funkcjonalnymi, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny. Produkty od PrefEKO z tej kategorii odznaczają się m.in. wzmocnioną ochroną przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz znaczną odpornością. Ponadto są także niezwykle proste w montażu, a dzięki specjalistycznie opracowanej konstrukcji oraz strukturze uzyskiwanej z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego silnie kotwią się w betonie, zapewniając wysoką stabilność zbrojenia.

W zależności od Twoich potrzeb dystans stropowy możemy zaproponować Ci w różnych wariantach średnic, mieszczących się w przypadku standardowego asortymentu w przedziale od 1 do 3 cm.